Nieśmiertelność i przybysze z innych planet

Davos 2013: nieśmiertelność i przybysze z innych planet

 

Julia Zamanskaja, redakcja internetowa
28.01.2013, 16:36

 

Davos 2013: nieśmiertelność i przybyszy z innych planet

 

Foto: EPA
Oprócz tradycyjnych zagadnień natury gospodarczej na porządku obrad światowego forum gospodarczego w Davos znalazły się takie tematy, jak niekontrolowane użytkowanie technologii inżynierii genetycznej, ingerencja lekarzy w funkcjonowanie mózgu człowieka, sztuczne przedłużenie życia ludzi i prawdopodobieństwo istnienia cywilizacji pozaziemskich. Dyskusje na szczeblu „X-faktor”, przygotowane przy poparciu ze strony periodyku „Nature”, bardziej przypominały scenariusz filmu fantastycznego.
Zdaniem uczonych, już w najbliższym czasie ludzkość będzie dysponować preparatami medycznymi, które potrafią prowokować u ludzi nadzwyczajne zdolności. Ponieważ obecnie uczeni pracują nad lekami przeciwko takim schorzeniom jak choroba Alzhaimera i schizofrenia, to prawdopodobnie w przyszłości pojawią się leki stymulujące działalność mózgu zwykłych ludzi. Obecnie już istnieją stymulatory psychiczne ritalin i modafinil, aktywizujące poznawcze zdolności ludzkiego mózgu. Chociaż te leki są opracowywane wyłącznie z myślą o ludzi cierpiących na choroby umysłowe, nie można wykluczać prawdopodobieństwa sięgania po nie przez ludzi zdrowych umysłowo dla lepszego zapamiętywania informacji i wykazywania wysokich wyników w pracy i nauce.
Rozwijanie super zdolności człowieka jest możliwe również za pomocą urządzeń elektronicznych z zakresu nowoczesnych technologii. Doświadczenia wykazały, że poprawa pracy mózgu i pamięci jest możliwa w drodze wszczepiania do organizmu czujników elektronicznych. Jednak taka metoda jest złożona ze względu technologicznego i, w odróżnieniu od leków, raczej nie może być dostępna dla zwykłych ludzi. Tym nie mniej uczeni są zdania, że za dziesięć lat neurobiologia osiągnie nowy poziom, i że wewnątrzmózgowe czujniki elektroniczne i sensory będą rozpowszechnione wszędzie. Czy jednak etyka w pozwala na dzielenie ludzi na tych, którzy mogą sobie pozwolić na poprawę funkcjonowania mózgu, a tych, których na to nie stać? Czy podobne preparaty mogą być łatwo dostępne w sieci handlowej czy do tego konieczne jest podłoże ustawodawcze?
Istnieje wielkie ryzyko, że podobne opracowania mogą być wykorzystywane do celów interesownych. Wywieranie wpływu na układach neurotransmiterów w mózgu nie tylko rozszerza zakres pamięci człowieka i aktywizuje działalność jego mózgu, lecz również oddziałowuje na jego stan psychologiczny. Staje się on łatwy do sterowania i narażony na programowanie do wykonywania określonych zadań. Ponadto, podobna technologia pozwala na wymazywanie z pamięci pewnych fragmentów. Może to zadać działalności mózgu człowieka szkody nie do naprawienia.
Innym tematem forum w Davos jest rozszerzanie skali problemów związanych ze zwiększeniem długości życia. Najnowsze opracowania medyczne pozwoliły na wydłużenie życia człowieka o 35 procent. Jest to dobre, lecz powoduje finansowe nakłady na świadczenia socjalne, a także przeludnienie naszego globu. Specjaliści są zdania, że jedyne wyjście przebiega przez wprowadzenie eutanazji dla ludzi w starszym wieku, inaczej dzięki rozwojowi medycyny najbardziej nawet słabi i chorobliwi ludzie będą mogli żyć do 90-100 lat, co jest sprzeczne z prawem przyrody, które zakłada, że przeżywają najsilniejsi.
…no cóż czekałem tysiące lat cierpliwie więc jeszcze mogę poczekać aż przestaniecie udawać….
Najbardziej niejednoznacznym tematem dla dyskusji jest prawdopodobieństwo istnienia cywilizacji pozaziemskich.
Liczni liderzy światowi niejednokrotnie składali oświadczenia o istnieniu przybyszy z innych planet. Na przykład, w grudniu 2012 roku premier Rosji Dmitrij Miedwiediew w wywiadzie prasowym zażartował: „Nie powiem, ilu ich — czyli przybyszy z innych planet — jest wśród nas, gdyż może to spowodować panikę”.
Eksperci forum zgadzają się co do tego, że w wyniku zagospodarowania przestrzeni kosmicznej ludzkość znajdzie cywilizację pozaziemską i odkryje zamieszkałe planety. Wzywają więc wspólnotę światową do przygotowywania się do spotkania z przybyszami z innych planet i do wypracowania ocen ewentualnych zagrożeń. Także wynika konieczność zakładania służb specjalnych do wykrywania cywilizacji pozaziemskich, aby zapobiec niebezpieczeństwu, wynikającemu z kosmosu.
Przy tym eksperci zgadzają się co do tego, że jeśli nawet istnienie cywilizacji pozaziemskich zostanie wykryte, nie zmieni to specjalnie życia ludzi. Jednak w bardziej odległej perspektywie zmieni to świadomość psychologiczną oraz filozoficzną człowieka. Przecież odkrycie istnienia życia na innej planecie sprzyjać będzie wyciągnięciu wniosku o ewentualnym istnieniu życia we Wszechświecie. Co z kolei podważy podstawy filozofii i religii, uważają eksperci Forum w Davos.
No i co myślicie ….. po lekturze tego rodzaju … ?
Mocne Ciemne .
a nas traktuje się jak idiotów. ….
Czy macie podobne odczucia jak ja?
Najbardziej niejednoznacznym tematem dla dyskusji jest prawdopodobieństwo istnienia cywilizacji pozaziemskich.
albo
 jeśli nawet istnienie cywilizacji pozaziemskich zostanie wykryte,…..
albo
w wyniku zagospodarowania przestrzeni kosmicznej ludzkość znajdzie cywilizację pozaziemską i odkryje zamieszkałe planety.
albo
Także wynika konieczność zakładania służb specjalnych do wykrywania cywilizacji pozaziemskich, aby zapobiec niebezpieczeństwu, wynikającemu z kosmosu.
PO STAREMU ….. kit nam, a oni latają z NSA na Księżyc dwa razy w tygodniu…
ciemnych źródło. 
O Forum oficjalnie dowiesz się z ich oficjalnej strony  http://www.weforum.org/
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: