O wodzie w naszym domu

 

Cztery żywioły przyczyniły się do stworzenia życia na ziemi. Ogień, powietrze, ziemia i woda.

   Szczęśliwy dom jest wtedy, gdy wszystkie cztery żywioły są jednakowo uhonorowane w naszym domu, a przez swoje równe prawa tworzą w nim w harmonię. Stan ten nam się udziela i stajemy się takimi, jakim jest nasz dom dla nas stworzony przez nas samych.
Nasze życie jest ściśle związane z wodą. Woda, to my. Posiadamy w sobie wody w zależności od wieku od 70 – 90% wagi całego ciała. Oddychamy powietrzem, w którym jest odpowiednio dużo pary wodnej. Do higieny ciała potrzebna jest zawsze woda. Jej niedobór w ciele natychmiast uzupełniamy pijąc płyny. To wszystko jest dla nas oczywiste.
Istnieją na świecie instytuty naukowe zajmujące się właściwościami wody. Wiadomym jest, że woda ma właściwości uzdrawiania. Wynika z tego ze jest to bardzo ważną dziedziną wiedzy „Wiedza o wodzie”. Uważam ze każdy, kto żyje na naszej kochanej ziemi i chce być szczęśliwy musi posiadać elementarną wiedzę o wodzie.
Jak mieć wodę zdrową, żywą, energetyczną we własnym domu?
Koniecznym jest zaznajomienie się z publikacjami zamieszczonymi na naszej stronie o wodzie. Gorąco polecam pozycję napisaną przez praktyków zajmujących się, na co dzień wodą jej właściwościami i anomaliami, jak byśmy mogli na razie na wstępie określić. Książka Masaru Emoto i Jurgena Fliege „Uzdrawiająca siła wody”, wprowadza w ten świat cudu o wodzie. Ja tylko za autorami książki powiem, że: Woda posiada pamięć posiada i zapamiętuje uczucia. Jest w stanie słuchać muzyki. Wrażliwa jest na emocje. Gdy jest w ruchu potrafi sama się oczyścić. Może się naładować energiami otoczenia. Potrafi „czytać”, zmienia swoja strukturę, gdy jej pokażemy pismo. Potrafi być radosna i przekazać tę radość innym. Potrafi być wdzięczna. Potrafi kochać bezinteresownie. Jest jej najwięcej ze wszystkich innych płynów na ziemi.
W przyrodzie jako jedyna występuje w trzech stanach skupienia. W stałym stanie skupienia jest lżejsza od swojego stanu płynnego. Gdy się oziębia to się rozszerza. Można by wskazać na jeszcze inne jej właściwości. Dla naszych potrzeb te wymienione wystarczająco obrazują ten cud wody. Woda w naszym organizmie może nam wszystko powiedzieć o nas samych gdybyśmy umieli z nią rozmawiać. Przy pomocy wody możemy wyczyścić, każde nasze zabrudzenie wewnętrzne i zewnętrzne. To znaczy, że przy pomocy odpowiedniej wody możemy pozbyć się każdej choroby, bo rodzaj wody, jakiej dostarczamy organizmowi stanowi o naszym zdrowiu i cechach osobowościowych.
W naszym domu potrzebna jest woda do celów sanitarnych gospodarczych i spożywczych.
Oczywiście, że najlepsza do celów spożywczych jest woda destylowana. To deszcz. Jest to jeden ze sposobów destylacji wody występujący w przyrodzie powodujący samooczyszczenie wody. I można by ja pić gdyby wcześniej deszczówka nie oczyściła wcześniej naszego zabrudzonego powietrza stając się tym samym niezdatna do picia.
W naszym kraju przyjęło się powtarzać prawdy zasłyszane i przekazywać je dalej jako swoje własne, nawet ich nie sprawdzając. To właśnie dotyczy wody destylowanej. W niektórych krajach np. w USA zupki dla małego dziecka produkuje się na wodzie destylowanej. W Tajlandii sprzedaje się wodę destylowaną w sklepach spożywczych jako najlepszą wodę do picia (informacja z książki „Uzdrawiająca siła wody”).
Doskonałą wodą do picia jest woda destylowana zmieszana ze świeżymi sokami różnych owoców rosnących w naszym kraju, ma doskonałe właściwości ozdrowieńcze, sprawdziłem to na sobie popijając ją co chwila przez cały dzień i całymi dniami. Zaparzając w niej herbatę zauważyłem inny jakże ogromny bukiet aromatu herbacianego. Można też podporządkować się wskazaniom medycyny tradycyjnej i uważać, że woda destylowana nie jest wskazania dla organizmu ludzkiego. Oczywiście że każdy człowiek będzie postępował według swojej woli. W myśl przysłowia, że „tonący brzytwy się chwyta” ja spróbowałem skorzystać z praw przyrody i oczyścić wodę wewnątrz siebie, pijąc tylko wodę destylowaną. Słodzę ją sobie miodem albo świeżymi sokami, bo taki smak lubię. Nogi przestały mnie boleć. Jest tylko jedna wada tej kuracji, wszystkie spodnie musiałem zwężać. Jestem przekonany ze w dzisiejszych czasach najlepszą jest dla celów spożywczych woda destylowana. Uważam, że więcej ludzi będzie przekonanych, gdy spróbują smaku swojej ulubionej zupy, ugotowanej na wodzie destylowanej.
Innym źródłem pozyskiwania dobrej wody jest woda ze studni głęboko wierconych-studni oliceńskiej. Woda taka jest pozbawiona w sposób naturalny zanieczyszczeń, a w swoim wnętrzu ma najcenniejsze siły energii ziemi. Krótko przebywa zniewolona w rurach studziennych, a przetrzymywanie jej w szklanych naczyniach na słońcu czyni doskonalą dla celów spożywczych. Historia uczy, że Rzymianie zapewne zdawali sobie sprawę z ważności jakości wody budując akwedukty wodne, po których powierzchniowo płynąca luźno w korytach woda nabierała mocy ze Słońca. Była nasłoneczniana. Niektórzy historycy twierdzą że wraz ze zniszczeniem akweduktów wodnych upadła potęga Rzymu. Jeżeli jest to prawda, to jak istotna jest jakość wody spożywanej przez nas.
Woda czyści się przez ruch, przez płynięcie luźno pomiędzy kamieniami pozostawia na nich zabrudzenia, sama jakby z kamieni nabiera mocy. Jej wewnętrzna struktura staje się uporządkowana i wolna, zaczyna się rozbryzgiwać, wchłania „kody” Słońca i Księżyca nabiera ich mocy, aby mieć siłę stwórczą do przekazania jej otoczeniu, w którym się znajduje. Taka woda, gdy znajdzie się w nas przekazuje nam informacje o życiu w zgodzie z naturą w zdrowiu w radości do życia na Ziemi. Dlatego jest tak cenna. W niektórych częściach świata już niedostępna, a innych stanowi bardzo cenny artykuł handlu.
Sprawę Wody w naszym kraju pozostawię bez komentarzy. Ubolewam nad płynem znajdującym się w naszych wodociągach miejskich. Nie doceniamy wagi tego żywiołu, bo nie doceniamy wagi własnego zdrowia.
Przy naszych domach winna być biologiczna oczyszczalnia wody, aby skorzystać z możliwości używania jej po raz wtóry dla naszych potrzeb, tym razem gospodarczych, do mycia sprzętu technicznego, do podlewania kwiatów, itd. Wszelkie trucizny detergentowe nigdy nie powinny się pojawić w naszych domach, bo zastosowane, wydłużają ogromnie okres czasu na oczyszczenie się wody. A tym samym z konieczności wracająca do nas woda, źle oczyszczona z pozostałości detergentów. Poprzez stosowanie dalej detergentów zostaje dalej dobrudzana. Takim sposobem nie jest możliwe należyte oczyszczenie wody i w wodociągach miejskich.
W większości dużych miast w Polsce woda już dawno przekroczyła kilkakrotnie normy dopuszczalnego zabrudzenia. Będę starał się zachęcać wszystkich którym jest bliski sercu stan wód w naszych domach aby skonstruowali, opracowali i podjęli się produkcji urządzeń słonecznych do destylacji wody o wydajności chociaż 5 litrów na dobę. Aby każdy dom w naszej ojczyźnie takie urządzenie posiadał. Jestem przekonany ze producenci tych urządzeń będą mieli zawsze zapewniony zbyt.
Autor: arch. Franciszek W. Sergiel, www.sergiel.pl
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: