Wzorzec człowieka

 

Witajcie ponownie.  W przeszłości trochę mówiliśmy o smokach i podobnych do smoków stworzeniach, takich jak reptilianie {http://lightworkers.org/channeling/172395/reptillians-and-dracos}.  Teraz zamierzamy opowiedzieć o istocie pozaziemskiej, która może być wam bardziej znajoma: jest nią człowiek.

Może być niespodzianką, iż przykleiliśmy ludziom etykietę “ET”, gdyż dla was są to istoty ziemskie, które świetnie znacie, bo sami nimi jesteście.  Jednakże, tak samo jak smoki, ludzkość stanowi “starodawny model” pochodzący z wyższych wibracji, który dokonał zasiewu innego życia. Określenie “starodawny” jest błędną nazwą, gdyż czas jest iluzją.  Nie istnieje początek ani koniec wszechświata, ani nawet tego, co uznajecie za galaktykę Drogi Mlecznej, która jest strukturą, jaką wybraliście, aby móc postrzegać wibracje fizyczne. Są jednak pewne podobieństwa pomiędzy spokrewnionymi rzeczywistościami.  Dlatego jeśli przyjrzycie się takiemu wzorcowi, jaki stanowi istota ludzka, znajdziecie tu pewne zbliżone przejawy.  W waszej rzeczywistości postrzegacie linearność czasu i określoną strukturę kosmosu. Wszystko to się zmienia, jednak wy właśnie w ten sposób to postrzegacie.  Skupimy się zatem na cechach wzorca człowieka w lokalnym wszechświecie.

Wzorzec ludzki to bardzo interesujący model, który ma swoją reprezentację w formie ciała świetlnego.  Przynajmniej tak jest z waszej perspektywy, gdyż zstąpiliście z obszarów o wyższej wibracji. Podstawową cechą człowieka stanowi to, że jest on stworzeniem magicznym, które oparte jest jednak na bardzo praktycznym projekcie, co wydaje się prawie sprzecznością.  Zajmijmy się więc bliżej tymi aspektami użytkowymi.

W swej obecnej formie posiadacie ręce z przeciwstawnymi kciukami, które mogą chwytać różne przedmioty i przesuwać je oraz stopy, które mogą robić prawie to samo.  Macie tyczkowate kończyny, które robią dobry użytek z fizyki dźwigni, a wasze ramiona posiadają usprawnienia, dzięki którym możecie wykorzystać nawet fizykę koła (złącza kulowego){chodzi o połączenie stawowe}.  Już nawet zresztą zdążyliście skopiować te patenty w swej wczesnej technologii. Nie jest to niespodzianką.  Wasz szablon ma bardzo użytkowe walory, choć mogą one przejawiać się na różne sposoby w zależności od fizycznego świata i rzeczywistości, w jakiej się manifestują.  Bardzo wam się to przydało w rozwinięciu fizycznych technologii, które w pewnym sensie wytwarzają pracę. I prawie wszędzie, gdzie tylko dotarły w swym lokalnym wszechświecie, istoty ludzkie będą zajęte, budując, budując i jeszcze raz budując.  Jednakże aspekty magiczne wciąż są aktywne…  W waszym obecnym społeczeństwie technika prawie zastąpiła potrzebę istnienia ‘magii’, gdyż po prostu wbudowaliście te ‘magiczne’ cechy w swą technologię i w wielkim tempie to narasta.  Ale chociaż włączacie tę magię w swe życie codzienne, nie uważacie tego za magię.

W jaki sposób te magiczne aspekty mogłyby się przejawić, gdyby wasza kultura była bardziej naturalna?  Chcielibyśmy, abyście przez chwilę zastanowili się nad legendami o dawnych szamanach, czarodziejach, druidach i temu podobnych – wielu z nich pochodzi z rzeczywistości, którą nazywacie Atlantydą – jest ona równoległą Ziemią, ale wy umieściliście ją w swej przeszłości nie tylko po to, żeby pamiętać, że macie zdolności magiczne, ale również po to, by ostrzegała was przed niebezpieczeństwami nadużycia tej magii.  Wasi przodkowie mogli polować lub zbierać swe pożywienie i podróżować na piechotę, budując swe siedziby ręcznie, ponieważ sprawiało im to przyjemność, jednak równocześnie mogli oni to wszystko zrobić po prostu poprzez manifestację – wraz z wszelkimi innymi rzeczami typu stawanie się niewidzialnymi, przesuwanie przedmiotów w powietrzu, telepatyczna komunikacja, teleportacja, przybieranie innych form itd.  Czy istnieje to w waszej przeszłości czy w równoległej rzeczywistości, nie ma w tym momencie znaczenia. Te wszystkie możliwości to bardzo typowe ludzkie cechy.

Magiczność należy do charakterystyki człowieka.  Poza tym w miarę jak ludzie się rozwijają, aspekty magiczne zazwyczaj wypierają cechy praktyczne, a ich zastosowanie wymaga mniej wysiłku.  Technologia staje się po prostu zabawką, a życie “codzienne” wydarza się za sprawą manifestacji, zaś szczegóły funkcjonowania tego procesu nie są tak ważne, gdyż zazwyczaj należą do nich “wszystkie wymienione punkty” (w każdym razie MOGŁOBY to tak zadziałać, by wywołać pożądane skutki).  Elementy dodatkowe stają się jedynie dekoracją, gdyż większość “pracy” wykonywana jest przez umysł.  Ciało ludzkie jest ciałem świetlnym, a manifestacja w świecie fizycznym  ma zazwyczaj miejsce przy równoczesnym silnym wspomnieniu bycia istotą świetlną, dzięki czemu istota ludzka może opuścić fizyczność w każdym momencie.  Przebywanie i trudzenie się w długotrwałej, gęstej i kontrolującej rzeczywistości, co obecnie czynicie, nie jest częste i wywołuje w was niezrozumienie tego, kim jest istota ludzka.

Doszliśmy zatem do punktu, w którym mówimy o wzorcu ciała świetlnego. Co odróżnia ludzki wzorzec od innych wzorców na wyższych planach wibracyjnych?  No cóż, to się różni w zależności od tego, na którą część wszystkiego-co-jest spoglądamy.  Jednak oczywiście powinniśmy powiedzieć o tych rzeczywistościach wyższych wibracji, z którymi jesteście najbardziej połączeni.  A wzorzec ten jest wzorcem energetycznym w sferach, w których ludzie są istotami świetlnymi.  Pod względem energetycznym ludzki wzorzec nie jest zbyt czysty, i nie miał taki być.
Zacznijcie od charyzmy króla lub królowej, którzy żądają szacunku – co może przypominać wam lwa, potem dorzućcie bardzo współczującą, opiekuńczą, kochającą część – delikatną skórę.  Emocje są bardzo ważne we wzorcu ludzkim, a wyżej rozwinięci ludzie, tacy jak ludzie w ciele świetlnym, zazwyczaj mają je opanowane. A dalej ekspresja ludzka nie istnieje bez pewnej dozy psotności i swawolności, które kojarzycie na przykład z elfami czy nimfami leśnymi.  Niemniej jednak ta figlarność jest zazwyczaj trzymana w ryzach przez wyjątkowo silne poczucie odpowiedzialności wobec jakiegoś wyższego celu, czymkolwiek ten cel miałby być. Może nim być życie, może nim być miłość.  Nie można się tego pozbyć nawet w genetycznym przejawie wzorca ludzkiego na Ziemi, gdyż prawie każdy czuje jakiś zew czy powołanie.

Wygląd fizyczny, w jaki manifestuje się wzorzec człowieka może mieć łuski, skórę płaza, może być podobny do ptaka czy posiadać inne cechy – to nie ma znaczenia. Dość często mają one pewne podobieństwa, ale wygląd jest tu sprawą głównie powierzchowną, gdyż ludzki wzorzec jest wzorcem ciała świetlnego.  Ma on jednak pewne cechy wspólne w typowym przejawieniu fizycznym.  Jak już wspomnieliśmy, wzorzec ludzki ma aspekt użytkowy, więc pomyślicie pewnie, że niezależnie od tego, czy wywodzi się z ptaków, płazów, gadów czy małp, człowiek zazwyczaj będzie mieć ręce, nogi, i będzie  chodzić w pozycji wyprostowanej, przynajmniej na skalistych światach?  Z pewnością. Jest jednak coś ponadto:  Wzorzec fizyczny zazwyczaj nie będzie ‘efekciarski’, lecz minimalistyczny. Na przykład feniks, który spala się w rozbłysku płomieni jest ‘efekciarski’; to samo lew ze swymi naprężonymi mięśniami i wielką grzywą.  Wasz wzorzec jest bardzo prosty i podstawowy, więc nie jest to żadna niespodzianka.  Jako istoty światła możecie przyjąć dowolną formę, jednak skromność jest ważną cechą ludzkiego wzorca.  Dlatego też często będziecie przyjmować bardzo prostą formę, a liczy się głównie to, co macie w środku, a mniej to, co na powierzchni.  Oczywiście w obecnym społeczeństwie wszystko to jest zniekształcone za sprawą mody.  Jednak obecne społeczeństwo nie może zmienić waszej biologii, a najbardziej efektowna część waszej biologii, wasz olbrzymi mózg, jest całkowicie ukryta.

Nawet w swej bardzo prostej “otoczce” żadne takie “wierzchnie okrycie” nie może ukryć waszego piękna, i choć może nie decydujecie się płonąć żywym ogniem jak feniks i nie macie majestatu gryfa czy pegaza, wasze światło prześwieca w wyraźny sposób.  Nawet gdy skrywacie przed sobą swą wspaniałość, tak jak teraz w swych obecnych ciałach, my widzimy kim jesteście, i widzimy wasze ciała świetlne, które przez was przeświecają.  Zatem ta skromność nie ukrywa waszej wspaniałości. Jesteście magicznymi istotami i możecie zamanifestować swą jedną myślą całe światy.

Wybraliście rozwój jako istoty ludzkie, które połączone są z wieloma innymi wzorcami, gdyż nosicie teraz w sobie wszystkie ziarna.  Jednakże większość z was z początku przybierze formę świetlnych ludzi, więc jest to istotne, abyście rozumieli potencjał tego ciała świetlnego.  Mamy nadzieję, że ta wiadomość dała wam jasny obraz tego, czego możecie się spodziewać. Ziemia nie jest tak naprawdę unikalna, gdyż wielowszechświat jest rozległy, jednak to, co się dzieje tutaj, jest jednak trochę bardziej niepospolite.  Kiedy (raz jeszcze) rozwiniecie się w formę swych ciał świetlnych i zaczniecie integrować wpływy innych rozmaitych wzorców, jakie wasza dusza przenosi, uzyskacie możliwości, o jakich mogliście kiedyś tylko marzyć. Posiadanie jednak w sobie tej ludzkiej części oznacza, że pewne cechy charakterystyczne dla waszej ewolucji podążą za tym wzorcem – od totalnego zaprzeczania istnieniu waszych magicznych aspektów do objęcia ich w pełen skromności i odpowiedzialności sposób, a widzieliśmy już jak wydarza się to w rozmaitych rzeczywistościach.  Nie dotarliście tam jeszcze w pełni, gdyż jesteście wciąż w pośrednich fazach swej historii i wybieracie, jakie rzeczywistości będziecie chcieli umieścić w kolejnych rozdziałach swej opowieści.

Przekazał smok Brian
http://lightworkers.org/channeling/173263/human-template

Przetłumaczyła wika

 

źródło:http://krystal28.wordpress.com

Reklamy

1 komentarz (+add yours?)

  1. metabolic weight loss
    Lu 25, 2013 @ 21:50:11

    As I web site possessor I believe the content matter here is rattling wonderful , appreciate it for your hard work. You should keep it up forever! Best of luck.

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: