Potężna moc dźwięku

168885_414297685275314_722108623_n

 

Dzisiaj chcielibyśmy skupić waszą uwagę na kwestii dźwięku. Wiele informacji na temat potęgi dźwięku, które były kiedyś powszechnie akceptowane i wykorzystywane w starożytnych cywilizacjach Lemurii i Atlantydy, “zaginęło”, a raczej, jak powiedzielibyśmy, zostało zapomnianych. Naszą intencją jest podzielenie się z wami naszą perspektywą i poglądami na temat, jak użyteczny jest dźwięk w waszej rzeczywistości, do czego jest on zdolny, i jak działa.

W jaki sposób dźwięk delikatnej muzyki medytacyjnej jest w stanie złagodzić nawet najbardziej stresującą sytuację? Jak się to dzieje, że rytm bębnów jest w stanie wywołać w ciele odzew, który można wykryć w chemiczny sposób, mierząc wzrost poziomu wydzielonej adrenaliny? Jak się to dzieje, że rośliny, które, jak się wydaje, nie mają fizycznych uszu, kwitną bardziej regularnie i szybciej rosną, gdy w ich otoczeniu odtwarzana jest muzyka klasyczna? Czemu woda zaczyna się marszczyć, albo kamienie zaczynają drżeć, kiedy obok słychać głośne dźwięki? Czy muzykę tak naprawdę się słyszy czy wyczuwa? Oto parę skłaniających do myślenia pytań, które chcieliśmy w was pobudzić, by pomóc wam otworzyć się na rozległy potencjał jaki moc dźwięku naprawdę posiada w waszym świecie.

Rozpocznijmy od prostego wyjaśnienia na temat czym jest dźwięk. Dźwięki można zdefiniować jako wibrację energii, która porusza się w jedną i drugą stronę, co przez wasz mózg interpretowane jest w postaci dźwięku. Gdy powietrze wibruje zgodnie z falo-podobnymi wzorcami, stwarza to “dźwięk”. Częstotliwość, z jaką energia wibruje, tworzy wysokość tego dźwięku – im szybsza jest wibracja, tym wyższy dźwięk. Decybele decydują o “głośności” dźwięku – im większa ich liczba, tym głośniejszy jest dźwięk.

Dźwięk ma zdolność uzdrawiania ciała, oczyszczania zablokowanych czakr, poruszania energii i zmieniania fizycznej materii. Możecie się dziwić, jak to w ogóle możliwe. Tym właśnie chcielibyśmy zacząć się z wami dzielić. Istnieje wiele korzyści, do których możecie mieć dostęp dzięki użyciu dźwięku, a wielu z was już cieszy się niektórymi z nich, nie rozumiejąc tak naprawdę “jak” czy “czemu” tak się dzieje. Oczywiście wiedza o tym “jak” czy “dlaczego” nie jest wam potrzebna, abyście się mogli czymś cieszyć, jednakże chcielibyśmy podzielić się z wami tymi informacjami, abyście mogli dokonać dalszych odkryć na temat potęgi dźwięku w waszej rzeczywistości.

Pamiętajcie, że wszystko jest energią, i dlatego na wszystko można wpłynąć energią. Badzo prosto rzecz ujmując dźwięki przekazują częstotliwość, która wpływa na wibrację struktury molekularnej wszelkiej materii, i dowolnego jej rodzaju. Jednakże nie cała materia zareaguje w podobny sposób, jeśli będzie na nią oddziaływać nawet ten sam dźwięk. Na przykład nie każdemu przyniesie ukojenie i przyjemność ten sam “rodzaj” muzyki; różne istoty reagują na to, co najbardziej rezonuje w ich aktualną wibracją.

Ci, którzy umieją zobaczyć czyjąś aurę, z pewnością ujrzą, że dźwięk wywiera natychmiastowy efekt na wibrację ciała, a co za tym idzie i na ogólny nastrój. Tak jak słowa są po prostu naczyniem/pojazdem {vessel}, używanym do przekazywania czy przenoszenia informacji, którymi chcecie się podzielić z innymi, takim pojazdem jest również i muzyka, dzięki której energia jest przekazywana i doświadczana.

Dźwięk i wibracja są jednością. Nawet ci, którzy są głusi, i tak “odczują” energię, jaką dźwięk przenosi. Tak naprawdę nie słyszycie dźwięku, to wasz mózg wykrywa i potem tłumaczy tę energię w dźwięk słyszalny, którego możecie doświadczyć. Zakres dźwięków, jaki może wykryć ludzki mózg, jest bardzo niewielki w porównaniu do rozległego wachlarza dźwięków, które istnieją w waszym wszechświecie. Chociaż nie możecie postrzec wielu fal częstotliwości, które przepływają przez was w każdym momencie, z całą pewności możecie je poczuć. Czy jesteście ich świadomi czy nie, to już całkiem inna sprawa.

Wibracja jest tym, co w bezpośredni sposób wpływa na molekularną strukturę komórek. Głośność dźwięku nie jest tym, co określa częstotliwość wibracji; to wysokość dźwięku jest związana z prędkością, z jaką wibruje energia. Głośność odgrywa jednak ważną rolę w tym, jak silny jest wpływ dźwięku wywierany na materię. To wysokość dźwięku powoduje zmiany w fizycznej materii, a jednak głośność determinuje z jaką intensywnością te zmiany się na poziomie materii fizycznej zamanifestują. Prostym przykładem tego jest porównanie dwóch sytuacji: śpiewaczka operowa szepcze obok lampki wina, albo śpiewa w jej kierunku ile tylko sił ma w płucach. Oba te dźwięki wywrą efekt na lampkę wina, jednakże głośność bezpośrednio skierowanego dźwięku w znaczny sposób wpłynie na natężenie tego efektu. Szept spowoduje delikatną wibrację w szkle, natomiast głośny śpiew może strzaskać tę lampkę z winem.

Nizsze dźwięki mają wolniejsze tempo wibracji, a im dźwięk jest wyższy, tym szybciej energia wibruje. To właśnie ta wibracja stwarza “dźwięk”. Zarówno dźwięki o wysokiej, jak i o niskiej częstotliwości powodują zmiany w materii. Nie chcemy tu zbyt szeroko się wypowiadać na temat fizyki powstawania dźwięku, po prostu pragnęliśmy podzielić się podstawowymi informacjami na temat czym dźwięk jest w swej istocie, a to nam pozwoli w dalszej kolejności objaśnić jakie są niektóre właściwości dźwięku oraz w jaki sposób używano go w “przeszłości”, i co wasza cywilizacja będzie mogła na nowo mieć do dyspozycji.

Mieszkańcy Lemurii, a potem i ci, którzy pochodzili z cywilizacji Atlantydy, używali dźwięku dla różnych celów. Mieli oni wielką świadomość tego, że struktura molekularna materii może być zmieniana dzięki wyemitowaniu dźwięku o  “właściwej” wysokości, który w dużym stopniu wykracza poza to, co ludzie są w stanie postrzegać poprzez swe fizyczne uszy. Gdy użyje się właściwej wysokości dźwięku, wibracje dźwiękowe są w stanie rzeźbić kamienie, podnosić materię, rozdzielać wodę i zmieniać energię. Ta technika była odpowiedzialna za zbudowanie niektórych spośród największych budowli i pomników na waszym świecie, a niektóre z nich możecie oglądać i dzisiaj.

Cywilizacje te używały urządzeń podobnych do krystalicznych “wzmacniaczy” – użyjemy tego słowa z braku lepszego określenia – które emitowały bardzo wysokie i bardzo niskie częstotliwości. Tym urządzeniem bardzo łatwo można było manipulować w podobny sposób, w jaki używa się potencjometru w odbiorniku radiowym do dostrajania się do wybranych kanałów. Urządzenie to pozwalało jego operatorowi określać tak głośność, jak i wysokość dźwięków, co w łatwy sposób umożliwiało osiąganie pożądanych rezultatów. Dzięki temu mozna było dokonywać niewiarygodnie precyzyjnych cięć, które są wciąż bardziej dokładne niż na to zezwalają wasze nawet najbardziej precyzyjne i nowoczesne narzędzia. Za sprawą tego urządzenia można było wykonywać niewiarygodne prace inżynieryjne wymagające  minimalnych nakładów pracy fizycznej lub w ogóle bez takiej potrzeby. Łatwo było rzeźbić w ten sposób tunele w granitowych skałach w ciągu dosłownie minut; łatwo można było podnosić głazy i delikatnie stawiać je obok; nawet można było manipulować dużymi zbiornikami wodnymi dla przyniesienia korzyści tym cywilizacjom. Ta technologia ostatecznie doprowadziła do upadku kontynentu Atlantydy poprzez wygenerowanie potężnych “fal uderzeniowych”, które zostały uwolnione do głębszych warstw Ziemi. Jak mówiliśmy już wiele razy, wszystko w waszej rzeczywistości może być wykorzystane do czegoś
“dobrego” lub “złego”; istota, która posługuje się tą mocą, decyduje o tym, w jaki sposób jej użyje. Ta wiedza dostępna jest dla wszystkich, którzy pragną odzyskać informacje z “przeszłości”. Wiedzcie, że choć informacja może być zapomniana, nigdy nie może być “utracona”.

Jak więc jest to możliwe, aby dźwięk doprowadził waszą istotę na powrót do stanu dostrojenia? Kiedy odczuwacie jakiekolwiek negatywne emocje takie jak obawa, strach, gniew czy smutek, wasza istota jest wtedy “niedostrojona” do waszej prawdziwej jaźni. Kiedy jesteście dostrojeni, możecie korzystać z bogactwa boskiego przepływu; jest to uczucie absolutnego spokoju, które rozbrzmiewa w całym waszym ciele. Jesteście w pełni obecni w danej chwili; nie żałujecie “przeszłości” ani nie martwicie się o “przyszłość”, kiedy jestecie w stanie doskonałej harmonii.

Być może zainteresuje was wiadomość, że istnieje unikalna częstotliwość czy też wysokość dźwięku, która służy do tego, by natychmiast doprowadzić daną istotę do stanu doskonałego dostrojenia. Mamy tu na myśli, że kiedy pojawia się unikalna częstotliwość, do której wasza dusza jest dostrojona, natychmiast sprowadzi was ona na powrót do doskonałego dostrojenia. Nie wszystkie jednostki dostrojone są do tego samego dźwięku; jest to coś dla was unikalnego. Wiedzcie, że nie mówimy tu tylko o ludziach; każda istota ma swą unikalną częstotliwość, która doprowadza ją na powrót do całkowitego dostrojenia. To dlatego mówimy, że dźwięk ma moc uzdrowienia ciała. Jeśli wasze ciało jest w idealnym dostrojeniu, nie może pozostać w stanie choroby. Dźwięk często był używany w świątyniach uzdrawiania w Lemurii i Atlantydzie, aby pomóc w dostrojeniu i regeneracji ciała duchowego, emocjonalnego i fizycznego. Szklane misy, kryształy i instrumenty strunowe często były używane w tych praktykach. Ponieważ te cywilizacje umiały dostrzegać aurę, ich reprezentanci mogli natychmiast “ujrzeć”, które dźwięki najlepiej rezonowały z każdą istotą. Istnieją grupy naukowców, którzy zaczynają dostrzegać powiązanie pomiędzy dźwiękiem a uzdrawianiem ciała.

Chociaż z całą pewnością jesteście w stanie uświadomić sobie, jaka dokładnie wysokość dźwięku powoduje dostrojenie waszej istoty, wiedzcie, że nie musicie tak dokładnie wiedzieć, jaka to wysokość, aby móc korzystać z dobrodziejstwa kontaktu z nią. Dokładna częstotliwość zawsze jest dostępna w umyśle podświadomym. To dlatego nie wszystkie istoty lubią “słuchać” tej samej muzyki, albo nie wszystkie są “uspokajane” przez te same dźwięki. Po prostu zostaniecie przyciągnięci do tych, które najlepiej rezonują z waszą istotą. Wiedzcie również, że unikalna częstotliwość, która służy do natychmniastowego dostrojenia waszej istoty, pozostaje stała, choć dźwięki, do których jesteście przyciągani, nie zawsze są takie same. Jednego dnia możecie mieć ochotę słuchać czegoś, na co nie będziecie mieć ochoty innego dnia. Wiele osób mówi, że to zależy od waszego nastroju; jednakże z większą precyzją można by orzec, że zależy to od wibracji, z którą w danym momencie współbrzmicie.

Wiele osób uważa to za przypadkową zbieżność, że radio nadaje muzykę, która odzwierciedla wasz nastrój. Na przykład jeśli jesteście niewiarygodnie smutni z powodu “straty” kogoś, kogo kochacie, odkryjecie, że nieustannie słyszycie podobne piosenki, które odzwierciedlają wasze uczucia. Wiedzcie, że te piosenki mają bezpośrednie powiązanie z waszą wibracją. To wy sami nieustannie przyciągacie piosenki, które rezonują z częstotliwością, jaką emitujecie. Możecie się zastanawiać i dziwić, w jaki sposób możecie mieć tego rodzaju wpływ na “publiczną” stację radiową. W jaki sposób wasz nastrój determinuje, które piosenki są odtwarzane, skoro istnieją miliony innych ludzi, którzy słuchają tej samej stacji radiowej? To wspaniałe pytanie, a odpowiemy na nie tak: zawsze będziecie przyciągać taką rzeczywistość, która z wami najlepiej współbrzmi. Radio nieprzypadkowo odtwarza piosenki, które obrazują wasz nastrój; to raczej wasza wibracja przyciąga te piosenki, które współbrzmią z waszą istotą w danym momencie. Pamiętajcie, że istnieje nieskończenie wiele równoległych rzeczywistości. Chociaż widzicie siebie tylko w jednej, my obserwujemy, jak w trakcie waszego dnia “skaczecie” tam i z powrotem po wielu rzeczywistościach w zależności od wibracji, jakiej decydujecie się doświadczać. Nie możecie dowiadczać czegoś, z czym nie rezonujecie.

Możecie z tym eksperymentować, układając swą listę odtwarzania i włączając ją w trybie losowym albo słuchając radia; w ten sposób uzyskacie bardzo dokładny obraz tego, co
aktualnie emitujecie i czym pulsujecie w danej chwili. Będziecie przyciągać te piosenki, które najbardziej z wami współbrzmią. Jest to jeszcze jedno doświadczenie, z jakim często się stykacie i które w pełni stwarzacie, choć najczęściej nie uświadamiacie sobie prawdziwej mocy, jaką posiadacie, i która służy do stwarzania każdego doświadczenia w waszej rzeczywistości. Wszystko w waszej rzeczywistości jest waszym dziełem; wszystko.

A zatem czy to wy wpływacie na dźwięk, czy dźwięk wpływa na was? W skrócie: nie przyciągniecie do siebie dźwięku, z którym nie rezonujecie. Odpowaidając na to pytanie w najbardziej podstawowy sposób, to wy przyciągacie dźwięk, z którym rezonujecie, i z kolei ten dźwięk będzie miał bezpośredni wpływ na waszą istotę. Wiele osób może poświadczyć, że istnieje bezpośreni wpływ, jaki muzyka wywiera na ich nastrój. Wiele osób zwraca się ku muzyce po to, aby wprawiła ich ona w odpowiedni nastrój do ćwiczeń fizycznych, tańca, relaksu czy uwolnienia negatywnych emocji. Wiedzcie, że to wy pierwsi zmieniacie swoją wibrację, i z kolei przyciągacie piosenki, które pomagają wam utrwalić ten rezonans.

Uszy fizyczne nie są potrzebne do tego, by muzyka mogła kogoś “poruszyć”. Wyrażenie “niech rytm was poruszy” jest niewiarygodnie trafne, ponieważ w rzeczywistości to właśnie czyni dźwięk. Dźwięk porusza materię. To dlatego nawet kwiaty i drzewa będą reagować na muzykę. Energia i częstotliwość wibracji jest “odczuwana” przez wszystkie istoty.

Moc dźwięku w waszej obecnej rzeczywistości jest w dużym stopniu niewykorzystana, choć to się zmieni i znów odzyskacie wiedzę, która została zapomniana. Gdy stajecie się bardziej świadomi potężnej mocy, jaka was otacza, w oczywisty sposób nauczycie się, że jest ona zawsze odbiciem waszej mocy wewnętrznej.

Mamy nadzieję, że ta wiadomość w jakiś sposób wam się przydała.

W miłości i świetle jesteśmy waszymi Anielskimi Przewodnikami

Przekazała Taryn Crimi, 19 marca 2013

http://AngelicGuides.wordpress.com

Przetłumaczyła wika

źródło:http://krystal28.wordpress.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: