Jak można pozbyć się jakiegoś przekonania?

552094_523123377702574_392513925_n

 

Dziś chcielibyśmy skupić się na temacie uwalniania ograniczających przekonań. Kwestia ta pojawia się dość często, a naszym zamiarem jest podzielenie się z wami naszą perspektywą dotyczącą tego, w jaki sposób można uwolnić ograniczający pogląd, którego już dłużej nie chcecie żywić. Dotknęliśmy tego tematu w naszej wiadomości pt “Wszelkie świadome i podświadome przekonania rodziców są przekazywane ich dzieciom, gdy się one wcielają”. Dzisiaj jednak chcielibyśmy trochę głębiej wniknąć w ten proces. Zaczniemy od podstawowych wyjaśnień podanych w tym przekazie, a w następnych będziemy to rozwijać. Zacznijmy zatem.

Jak wspomnieliśmy w naszej poprzedniej wiadomości, gdy się tu rodzicie, wszystkie wasze przekonania zawarte są w waszym podświadomym umyśle, a świadome przekonania jeszcze nie istnieją. Przekonania utrzymywane przez nowo wcieloną duszę są przed inkarnacją uważnie dobierane. Mówiliśmy trochę o tym, w jaki sposób wszelkie podświadome i świadome przekonania rodziców są przekazywane dziecku, gdy się tu wciela – nie oznacza to jednak, że przekonania rodziców są jedynymi przekonaniami, jakie dziecko posiada. Oznacza to tylko, że wszystkie przekonania rodziców zostają dziecku przekazane. Podświadome przekonania każdej duszy pochodzą z różnych “przeszłych” wcieleń, i tak samo poglądy przodków utrzymywane wewnątrz linii genetycznej dziecka. Kiedy to dziecko trochę podrośnie, staje się zdolne do kształtowania swych własnych świadomych przekonań. Pamiętajcie, że wasze myśli i przekonania zawsze będą determinować sposób, w jaki postrzegacie waszą rzeczywistość. To, w co wierzycie, będziecie postrzegać.

Naszym zamiarem jest wyjaśnienie podstawowych zasad dotyczących tego, jak można usunąć jakieś przekonanie. W późniejszym czasie zajmiemy się tym bardziej szczegółowo, kiedy ci z was, którzy zostali przyciągnięci do tej wiadomości, będą mogli zasymilować tę informację, o ile tak zdecydują.

Po to, aby usunąć dowolne przekonanie, musicie najpierw je sobie uświadomić. Jak często mówimy, nie możecie zmienić tego, czego nie znacie. Kiedy już jesteście świadomi jakiegoś przekonania, możecie je zbadać i zdecydować, czy jest to coś, w co dalej chcecie wierzyć, czy też wolicie je uwolnić. Być może zechcecie oszacować to przekonanie określając, jakie doświadczenia ono wykreuje. Czy jest to coś, czego chcecie dalej doświadczać? Czy też pogląd ten stwarza strach, smutek, gniew, oddzielenie czy niepokój? W tym procesie może być pomocne zrobienie listy waszych przekonań dotyczących dowolnego tematu. Sugerujemy, żebyście zapisali swe aktualne poglądy na konkretny temat, którym jesteście zainteresowani i chcecie dokonać przeglądu swych aktualnych przekonań na ten temat, czy to będzie dostatek, zdrowie, miłość czy relacje, że wymienimy tylko kilka.

Świadome przekonania nie są trudne do rozpoznania, właśnie dlatego że są uświadomione. Innymi słowy dobrze zdajecie sobie sprawę z utrzymywanych przez siebie świadomych poglądów. W dowolnej chwili możecie je przejrzeć i zdecydować, czy rzeczywiście chcecie dalej w nie wierzyć, i co za tym idzie, ich doświadczać. Jednakże podświadome przekonania są trochę trudniejsze do rozpoznania, gdyż nie ma ich w obszarze waszej świadomej uważności. Jednakże wciąż stwarzają one w aktywny sposób waszą rzeczywistość, więc chociaż być może nie jesteście świadomi wszystkich swoich przekonań, wciąż je widzicie w formie fizycznej, gdyż zawsze będą one stwarzać rzeczywistość, jakiej doświadczacie. Kiedy wchodzicie na nowe poziomy świadomości, napotykacie wiele nowych koncepcji, które wstrząsają bądź obracają w pył wasze uprzednie systemy przekonań na temat rzeczywistości, w której istniejecie.

Zacznijmy teraz nasz temat: w jaki sposób możecie stać się świadomi swego podświadomego przekonania. Pamiętajcie, że wszystkie przekonania, niezależnie od tego, czy są uświadomione czy nie, stwarzają waszą rzeczywistość. Możecie w tej chwili spojrzeć pod tzm kątem na swoje doświadczenia: wszystkie wasze dzieła i wytwory, które was teraz otaczają, są bezpośrednim odzwierciedleniem wszystkich waszych poglądów. W taki właśnie sposób wasze podświadome przekonania są wam ujawniane. Wasze myśli i poglądy nigdy nie mogą być utrzymane w sekrecie. Zamanifestują się one w fizycznej formie i wszyscy będą mogli je zobaczyć. To, w jaki sposób postrzegacie swoją rzeczywistość, jak się czujecie w pewnych sytuacjach, w jaki sposób decydujecie się reagować na swe doświadczenia, jest bezpośrednio powiązane z waszymi przekonaniami. Dwa przeciwstawne systemy przekonań sprawią, że pewne sytuacje, nawet podobne do siebie, będą odbierane w bardzo odmienny sposób. Zasłona pomiędzy waszym umysłem świadomym i podświadomym jest coraz cieńsza. Nadejdzie czas, gdy już nie będziecie doświadczać “podziału” pomiędzy umysłem świadomym a podświadomym. Gdy znajdujecie się w określonej sytuacji, jest to dla was okazją, aby przyjrzeć się temu, co przyciągnęliście i dla siebie stworzyliście. Czy jest to coś, czego dalej chcielibyście doświadczać, czy też wolicie zmienić wasze doświadczenie tak, aby prowadziło do upragnionego przez was rezultatu? Będziecie dalej manifestować podobne i często jeszcze bardziej dramatyczne doświadczenia aż staniecie się świadomi tego, jaki wasz pogląd jest odpowiedzialny za stwarzanie tego doświadczenia. Kiedy już odkryjecie kolejny podświadomy pogląd, będziecie wtedy mogli go oszacować i zdecydować czy jest to pogląd, który chcecie zatrzymać czy uwolnić.

Kiedy już namierzyliście przekonanie, które chcecie usunąć, powinniście najpierw zdecydować, jakim przekonaniem chcielibyście to stare przekonanie zastąpić. Nie można w ogóle nie mieć przekonań. Jeśli idąc za naszą sugestią spisaliście swoje świadome przekonania, odnoszące się do konkretnego tematu, możecie teraz wypisać nowe przekonania, którymi chcielibyście zastąpić te stare. Aby uwolnić dane przekonanie, nie tylko macie być gotowi i chętni, by to uczynić, ale i prawdziwie uwierzyć w to przekonanie, którym tamto poprzednie zastępujecie. Jest to tak niezwykle ważne. Nie przyniesie wam pożytku powiedzenie tylko do siebie, że już po prostu w “tamto” nie wierzycie.

Możecie się teraz zastanawiać, w jaki sposób będziecie mogli usunąć głęboko zakorzeniony pogl­ąd i zastąpić go takim, który rezonuje z waszymi pragnieniami. Sugerujemy wam, abyście wyrazili intencję, że w swym codziennym życiu dostrzeżecie dowody, które będą potwierdzać to nowe przekonanie. To, na czym się koncentrujecie, powiększa się. Ludzie często potrzebują dowodu; potrzebują czegoś namacalnego po to, aby mogli zmienić swe przekonania. Jednakże wszyscy z was już kiedyś dokonali w swym życiu takiej zmiany przekonania na jakiś temat.

Najkorzystniejsze będzie dla was oczekiwanie, że napotkacie w swym życiu sytuacje, które będą potwierdzać wasz nowy pogląd, którym chcecie zastąpić ten stary i ograniczający. Mamy sugestię, abyście pracowali z tym zastępując tylko jeden pogląd na raz. Wasze intencje i oczekiwania kierują waszą rzeczywistością. Wyraźcie intencję uwolnienia konkretnego ograniczającego poglądu i spodziewajcie się ujrzeć zmianę, której pragniecie. Musicie zmienić to, czego spodziewacie się doświadczyć, jeżeli pragniecie doświadczyć czegoś innego. Jak już powiedzieliśmy, ludzie często potrzebują “dowodu” po to, aby zmienić zakorzeniony pogląd. Dowód jest jednak rzeczą względną. To, co jedna osoba uzna za dowód, może nie stanowić wystarczająco konkretnej rzeczy dla kogoś innego. Liczy się tylko to, co wy sami uznajecie za potwierdzenie nowego przekonania, które chcielibyście wcielić w swe życie.

Chcemy tu użyć bardzo prostego przykładu, aby zilustrować nasze wyjaśnienie. Załóżmy, że macie przekonacie, iż wszystkie psy są bezwzględne. Być może to przekonanie pochodzi z traumatycznego doświadczenia, które przeżyliście jako dziecko, albo że was tego nauczono. Źródło tego przekonania nie ma tu znaczenia. Przekonanie, że wszystkie psy są bezwzględne z całą pewnością przyciągnie do was spotkania z tego rodzaju psami, ponieważ tego się właśnie spodziewacie. Nawet jeśli pies nie zachowuje się agresywnie, waszą percepcją jego zachowania będzie kierować wasz pogląd.

Wasze przekonania zawsze są uzasadniane przez rzeczywistość, którą do siebie przyciągacie. Powodem tego jest wasza “prawda”, która wspierana jest przez wasz system przekonań. Załóżmy teraz, że jesteście świadomi tego swojego poglądu na temat psów, jednakże bardzo chcielibyście się go pozbyć na rzecz poglądu, iż psy są ze swej natury przyjaznymi istotami. Jest to bardzo odmienny pogląd od tego, który wspierał wasz poprzedni system przekonań. Jak więc możecie zabrać się do zastąpienia pierwszego z tych poglądów drugim? Robicie to za sprawą intencjidotyczącej zmiany tego poglądu. To, na czym się koncentrujecie, zawsze zostanie do was przyciągnięte. Gdy przełączacie swoją uwagę z poglądu “wszystkie psy są bezwzględne” na pogląd “wszystkie psy są z natury przyjacielskie”, będziecie skupiać swą uwagę na wypatrywaniu psów, które są przyjacielskie. Wasza postawa i energia zmienią się, gdy będziecie w towarzystwie psów. Ta zmiana oczywiście przyciągnie do was doświadczenia, w których pojawią się przyjacielskie psy. Kiedy już spotkacie wiele psów, które rzeczywiście reagują na was w przyjazny sposób, otrzymacie potwierdzenie i dowód, który jest wam potrzebny, by zmienić wasze “przekonanie”. Możliwe, że przydałby się bardziej wiarygodny łącznik postaci przekonania, które stwierdza, że “nie wszystkie psy są bezwzględne”  zanim będziecie zdolni całkowicie pozbyć się strachu, który był w was zakorzeniony. Gdy zmieniacie swoje oczekiwania co do tego, jakie są psy, napotykacie na swej drodze całkiem inne doświadczenia. To służy dalszej konsolidacji waszego nowego systemu przekonań. Gdy zmienia się wasza uwaga i obszar koncentracji, zmienią się i wasze oczekiwania. Będziecie manifestować to, czego się spodziewacie.

Zauważcie proszę, że wyjaśniamy ten proces w bardzo prosty sposób, chociaż poglądy, które wielu z was podtrzymuje, nie należą do tak nieskomplikowanych jak ten z przykładu, który właśnie podaliśmy. Istnieje wiele “pod-przekonań”, które są wewnętrznie sprzężone z przekonaniem głównym, i one też potrzebują zostać uwolnione. Gdy dacie sobie czas na zintegrowanie w sobie tego procesu, będziemy mogli powiedzieć coś więcej na ten temat w kolejnych wiadomościach.

Choć powiedzielibyśmy, że uwolnienie ograniczającego poglądu w sposób natychmiastowy jest możliwe, musicie mieć w sobie pogląd, który podtrzyma tę natychmiastową przemianę. Większość z was tego poglądu jak na razie nie posiada, i dlatego jest bardziej  prawdopodobne, że wasze przekonanie będzie zmieniać się w ciągu jakiegoś czasu. Chcemy jednak powiedzieć, że uwolnienie jakiegoś poglądu będzie tak szybkie lub tak powolne, jak na to zezwolicie. Oczywiście możecie poprosić nas w tym o wsparcie, a my z chęcią pomożemy wam jak tylko będziemy w stanie – wiedzcie jednak, że nikt nie może w waszym imieniu usunąć ograniczającego przekonania, może być to zrobione tylko przez was.

Gdy uczycie się, jak uwolnić jakieś przekonanie, zostawiacie dokładny “przepis” dla wszystkich innych, którzy będą mieć do niego dostęp z kronik Akaszy. Ci z was, którzy uczą się jako pierwsi usuwania ograniczających przekonań, przecierają drogę dla wszystkich innych. Ten proces jest najtrudniejszy dla tych z was, którzy z gotowością ofiarowali się oświetlić drogę całej reszcie. Jak na teraz większość ludzi może znaleźć dostęp do Kronik Akaszy jedynie podświadomie; jednak te informacje są dla was nie mniej korzystne. Gdy w dalszym ciągu będziecie wzrastać i ewoluować, bez wątpienia nauczycie się mieć świadomy dostęp do tych informacji. Teraz, kiedy jesteście po raz kolejny świadomi, że sami stwarzacie swą rzeczywistość za sprawą swych poglądów i oczekiwań, o wiele łatwiej będzie wam świadomie kierować swymi doświadczeniami w waszej rzeczywistości. Jesteście w procesie uczenia się tego. Każde z was uczy się w swoim własnym tempie. Rozciągacie “mięśnie”, których nie używaliście w tym życiu. To właśnie dlatego tyle dusz tak bardzo pragnęło wcielić się dokładnie w tym czasie, w czasie radykalnych i gwałtownych przemian! Jesteście bowiem w bardzo delikatnym czasie waszego procesu budzenia się, gdyż teraz jesteście już świadomi waszej roli istoty stwórczej, choć bardzo wielu wciąż pozostaje nieświadomych swej wewnętrznej podświadomej wiedzy. Wasza ewolucja jest dla nas tak interesująca. Zdumiewa nas, gdy obserwujemy jak odzyskujecie swą pamięć, dary i zdolności, które w wyższych wymiarach wiele istot traktuje jako oczywiste.

Stoimy wiernie u waszego boku, z wdzięcznością za waszą pracę w tym jakże unikalnym przedsięwzięciu i sposobności, by nauczyć wszechświat, w jaki sposób można zanurzyć się w bardzo gęstą wibrację i wznieść się z niej w wyższe wymiary, z których przybyliście.

Mamy nadzieję, że ta wiadomość w jakiś sposób się wam przysłużyła.

W miłości i świetle jesteśmy waszymi Anielskimi Przewodnikami

Przekazała Taryn Crimi, 8 maja 2013

http://angelicguides.wordpress.com/2013/05/08/the-basic-principles-of-how-one-can-remove-a-belief/

Przetłumaczyła wika

źródło:http://krystal28.wordpress.com/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: